Kurtki zimowe z polaru – jak je nosić?

W 1979 r. Firma o nazwie Malden Mills wniosła ogromny wkład w świat odzieży na zimną pogodę, wynajdując kurtki zimowe wykonane z nowego materiału – polaru. Polar to połączenie wełny owczej i włókien syntetycznych i został zaprojektowany tak, aby wykazywał wiele najlepszych właściwości wełny przy ułamku jej wagi. To nowe włókno jest powszechnie stosowane jako materiał izolacyjny podczas zimnej pogody i jest często stosowane by ocieplić kurtki zimowe.

women-756854_1920Kupując kurtkę z polaru, należy wziąć pod uwagę jej wagę, działania, które zamierzasz w niej wykonywać i oczywiście jej praktyczność… ale wiele z naszych czytelniczek wie, że liczy się też styl i dopasowanie.
Jeśli masz zamiar dużo się ruszać, lekkie polarowe kurtki zimowe mogą być odpowiedzią, o czym pisze blog http://brainygirlsbeauty.com/kurtki-zimowe-kluczowe-aspekty/. Najczęściej mają niską masę i pozwalają na umiarkowany przepływ powietrza, co oznacza, że twoja skóra może nadal oddychać. To sprawia, że lekki polar jest doskonałym wyborem dla biegaczy i innych sportowców w zimnej pogodzie, którzy wytwarzają duże ilości energii.

Wybierz średniej wagi kurtki zimowe, kiedy potrzebujesz uniwersalnej odzieży. Jeśli planujesz wędrówki i inne łagodne ćwiczenia aerobowe przydadzą ci się uniwersalne kurtki, zwłaszcza gdy temperatury rzeczywiście zaczną spadać. Choć kurtki o średniej wadze nie są tak oddychające, jak lekkie, często działają dobrze dla osób o łagodnym lub umiarkowanym poziomie ciepła ciała.

Weź pod uwagę takie średnie kurtki zimowe i bluzy polarowe gdy będziesz planowała warstwy. Możesz zastąpić ciężką kurtkę zimową lżejszą – i wsunąć pod nią polar. Istnieją kurtki 3 w 1 – gdzie polar noszony jest jako warstwa środkowa między warstwą podstawy a powłoką podczas bardzo zimnej pogody,

Jeśli planujesz noszenie twojej nowej kurtki pod koniec jesieni lub początku wiosny, gdy temperatura jest zimna, ale nie mroźna, spróbuj założyć polarową bluzę na wierzch. Ta grubość zapewnia wystarczająco dużo przepływu powietrza, aby zapobiec przegrzaniu, ale nadal chroni cię przed wiatrem. Na deszcz noś ponczo lub pelerynę.

Jeśli planujesz długo przebywać w jednym miejscu gdzie panuje mroźna pogoda, należy nosić grubą kurtkę z polaru. Takie kurtki zimowe działają szczególnie dobrze, jeśli planujesz takie zajęcia, jak narciarstwo czy zimowy camping. Ciężkie włókna polaru zapewniają grubą warstwę izolacji cieplnej, która może łatwo chronić cię przed zimnem, o ile nie pada.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s